Gönderen Konu: ASLAN BURCU hakkında HER ŞEY  (Okunma sayısı 5581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdenaymelek

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 121
 • Cinsiyet: Bayan
 • türk dili ve edebiyatı
  • Profili Görüntüle
  • erdenaymelek
ASLAN BURCU hakkında HER ŞEY
« : Temmuz 25, 2007, 08:09:35 ÖS »

Gurubunuz : Ateş


Uğurlu gününüz : Pazar


Uğurlu sayınız : 1 ve 4


Uğurlu taşınız : Sarı zafir, sarı pırlanta


Uğurlu renkleriniz : Koyu sarı, altın, turuncu


Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide


Uğurlu kokunlarınız : Misk, portakal çiçeği, gül


Uğurlu müzik : Neşeli parçalar


En bilirgin özelliğiniz : Cömertlik


En büyük emeliniz : Zirveye çıkmak


En büyük hatanız : Övünmek


En büyük arzunuz : Sahip olmak

Aslan burcunda doğan kişiler yüce gönüllülükleri ve hareketli kişilikleri ile tanınırlar. Aslan için başka söze gerek yoktur. Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantısını bile onlardan daha iyi düzenleyebileceğine inandıklarından karşısındakilerde bunu kabul ederlerse her şey yolunda gider.


Bu burçta doğan kişilerin belirgin bir kaç özellikleri vardır. Her şeye karışmak, kibir ve fazla dogmatiklik. Aslan burcunu tanımlayan cümle "KUMANDA EDERİM" dir. Güneş gibi onlar da hep sahnede ışıl ışıl parlamak ve odak noktası olmak isterler.


Aslanlar askıya gelmeyen birici sınıf örgütleyicilerdir ve yetke alıştırması yapmak başlıca özelliklerindendir. İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Hayran olunmaya bayılırlar. Yi zamanlarında heyecanlı, etkileyici, güler yüzlü, başkalarını yaşamına bile ışık getiren, dahası bunu görev olarak kabul eden sevimli, iyimser kişilerdir. Adaletli davranmamışsanız bile yüce gönüllü davranır fakat çok kızmış ise kurallara yakışır bir şekilde hemen düzelterek kendisini kralla eşit sayan densizin uygun bir biçimde geri çekilmesini isterler. Her zaman dürüstçe ve mertçe dövüşür, hiç bir zaman arkadan vurmaza.


Bağışlayıcı olmalarına karşın kişiliklerine ilişkin konularda aşırı duyarlı olur, olayın ağırlığı ile orantılı olarak kolay unutmazlar.


Aslanlar genellikle başaralı olurlar ve bununla da övünürler. Zor durumda aldıkları zaman şans onlara yardım eder ve Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlatır.


Gelişmemiş aslan tipleri fazla züppe ve aşırı gururlu olurlar. Kimi zaman palavracı olabilir, sahip olduklarından daha fazla şeyi varmış gibi gösterebilirler. Başkalarını hemen eleştirir, zaman zaman son derce resmi olurlar.


Aslanlar lükse ve zevke düşkündürler. İstediklerini almak için borca girebilir, hovardaca giyinir, pahalı şeyleri isterler. Aslında para onlar için amaçlarına ulaştıracak bir aratır


Aslanlar içten kendine güvenen, açık sözlü insanlar oldukları için herkesin kendileri gibi dürüst olduğunu düşünür ve tersi davranışlarla karşılaştıklarında hem üzülür hem de öfkelenirler. Gururlarından dolayı kendilerinden asla kuşkulanmazlar. Doğru karakter analizi yapamaz, yanlış arkadaş seçerler. Sorumluluk taşıyan bir konumda oldukları zaman bu güveni hakketmek için ellerinden geleni yaparlar. Böyle bir konuma ulaşmazlarsa da haylaz, tembel, hırçın ve geçimsiz olurlar.


Aslanlar dramatik olaylara bayılırlar. Kendilerini sahnede soylu dramatik bir rol oynar gibi göründüklerinden oynadıkları rol gerçeğin ta kendisidir. Rol yapacakları bir ortam yoksa yaşamı sahne olarak kabul eder ve kendi kendilerine oyarlar. Beğenmedikleri bir işi yapmak zorunda kalırsa savsaklar, kötü bir şey yapmaktansa hiçbir şey almamayı yeğ tutarlar.


Aslanlar çok savurganlardır. Para ellerinden sanki akar gider. Genel görünümünden hemen olayı kavrar , tekrardan hoşlanmazlar onlara aynı düşüncede olmasınız bile onları yönetmesini becerirsiniz beğenildiklerini düşünüp yatışırlar. Genellikle entelektüel bir tartışmada olduklarından fazla bilgili görünürler. Ender olmakla birlikte depresyonla yıkılır, fakat kendilerini çabuk toparlarlar.


Aslanlar çok zor evlenirler. Asan burcu yükselen kişiler bile duygusal bir ilişkiye giderken dikkatli olmalıdırlar. Aşklarını çok büyüleyici bir biçimde belli ederler. Aslan kadınları evliliklerini kumanda etmek ve evde başrolü oynamak isterler. Kadın olsun erkek olsun uygusal ilişkilerinde kedi-fare oyunu onamayı severler. Hoşlandıkları kişiyi elde etmek için türlü risklere girerler. Flörtlerinde dürüst davranır ve andırmazlar.


Aslanlar aktör, dansöz öğreten, idare müdürü, kuyumcu ya da kendilerini gösterebilecekleri herhangi bir işte başarılı olurlar. Patronları saygıdeğer bir kişi , iş de hoş ise köle gibi istekle çalışırlar. Kasvetli e sıkıcı işlere hiç elemezle. Şerefli aptal, dar kafalı, kötü bir yönetici ise ya o ya da şef işte ayrılmalıdır. Dinlemeye, baka şeylerle uğraşmaya zaman ayırmayabilirler ama iş ve eğlenceyi bağdaştırabilirler. Büyük evlerde yaşamayı severler. Evlerinin görkemli görünmesini ister, iyi bir semte ev alabilmek için borca bile girerler. Ana-Babalığı ya büyük bir coşku ile yapar ya da hiç yapmazlar. Çocuklarına çok baskı yaparlar. Çocukları utangaç ya da ürkek ise kendi taşkınlıkları ile onları boğmamaya özen göstermelidirler.


Aslan burcunda doğan çocuklar eğemezsiniz ama özenle yönetilmeye ihtiyaçları vardır. Dünyanın en akıllı çocuğu olmadığını ona anlatmalı ama dikkatli eleştirilmelidir, çünkü heyecanı bataanırsa aynını yinelemeyecektir.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2010, 10:47:52 ÖÖ Gönderen: » Hayatı _ Yaşa » »
HAYAT DEVAM EDİYOR

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2010, 09:03:36 ÖÖ »
ASLAN BURCU GENEL

Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir.

Doğallığı neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur.

Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten kurallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları atarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.

Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.

Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.

Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.

Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Buda onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım, onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.

Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.


 


İnsanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekar işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları “hayatını sanat gibi yaşayanlara” hayrandırlar. Ama sanatla, basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymaya şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğallığıyla yeni insanlarla tanışması kolay olur. İnsanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.

Hırsına bağlı olan bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.

Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.

Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.

Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.

Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. İş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. İlgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece çok uyumludurlar.
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2010, 09:03:51 ÖÖ »
ASLAN KADINI

KENDISINE OLAN GUVENI SON DERECE GELISMIS OLAN BU KADIN,

KENDISI GIBI GUVENLI, NE YAPTIGINI BILEN BIR ERKEK ARAR.

Her zaman bakimli, zarif, dikkatlidiirler. Cok pratik, islevsel bir zekaya sahiiptirler. Gece

hayatini severler. Yasam zevkleri pahali olur. Kendisine olan guveni son derece gellismistir.

Ozgurluklerine duskundurler. Erken cocuk sahibi olmaya pek yanasmmazlar.Aslan kadınında hoşunuza gitmeyen bir tek şey olacaktır. O da, eski erkek arkadaşlarının hepsinden kalan anıları ve resimleri koyduğu defterdir. O'na o defteri yaktırmağa çalışmanın hiçbir yaran yoktur, çünkü dişi Aslan çok hassas ve anılara bağlıdır.

O bir bahçe şebboyu değildir. O bir ay çiçeğidir. Tuhaf şekilde popülerdir, ve eğer bundan sonraki yaşamında sizin isminizi taşımak alçak gönüllülüğünü göstermesini istiyorsanız, pek çok rakibiniz olacaktır. Eğer soyadınız St.Hoyme, Mountbatten, Cabot veya Churchill'se, rakiplerinizden birkaç evre daha öndesiniz demektir. Yani kulağa kralca veya soylu ve önemli gelen herhangi bir isim olabilir. Doğrusunu isterseniz, ben bir Aslan burcu kadınının, soyadı Carbunkle veya Smith olan biriyle evleneceğini düşünemiyorum. Bu olabilir. Her-şey olabilir. Ancak, herhalde Smith'i örneğin Smythe'le değiştirecektir.

Büyük olasılıkla, başka kadınlara kraliçe gibi tepeden bakarak, grubunun sosyal lideri olacak, ancak insanın silahını elinden alan böylesine içtenlik ve böylesine güzel bir gülüş karşısında, buna pek aldıran olmayacaktır. Galiba başka kadınlar O'nun insanları yönetmek ve onların tavırlarına, âdetlerine ve davranışlarına karışmak için doğduğunu seziyorlar. Zaten otoritesini elinden almağa çalışmanın hiçbir yaran olmaz.

Aslan kadınına verdiği canlılık, akıllılık, zarafet, güzellik ve üç kadına yetip de artacak kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki iltimas yapmış gibidir. Eğer aşağılık duygusu duyuyorsanız, en iyisi gözlerinizi tüyleri daha az parlak bir kuşa çevirin. Sakın O'nu, her sözüne bağlanıp kalacak küçük uslu bir kız gibi ehlileştireceğinizi sanmayın. Aslan kızının, ayarlarına kapanıp kendisine tapınacağını sanan bir erkek, yanılıyor demektir. Eğer sizinle uzlaşıyorsa, size saygı gösteriyorsa, arkadaşınız olmayı istiyorsa ve kendisine duygusal yönden sahip olmanıza izin veriyorsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Tanrı aşkına; zaten kendisini sevmenize izin vermekle, düpedüz size şövalyelik payesini vermiş olmuyor mu? Doğrusu, çok daha kötüsü olabilirdi. Bir dişi Aslan çok fazla kadındır. O lüks bir varlıktır, ucuzluk reyonlarında bulunmaz.

Şunu akılda tutmakta yarar var ki, bir Aslan burcu kadını fırtına yaratabilir, ve bir kâse jöle kadar tatlı ve zararsız görünebilir. O'nun fısıltı gibi bir sesi, tatlı, nazik tavırları ve kirpiklerini kırpıştırdıkça pırıl pırıl parlayan güzel gözleri vardır. Bir Aslan kızı serin, durgun bir göl kadar rahat ve sakin görünebilir. Aman, dikkat! Bu O'nun iyi bir etki yaratmak için oynadığı bir roldür. Aşk öykünüzün yıldızı olmaktan çıkartarak, O'na bir yedek oyunculuk veya ikinci derecede bir rol verin, çok geçmeden O'nun hiç de utangaç ve uysal biri olmadığını anlayacaksınız. Kuşkusuz, kul köle olduğunuz Aslan burcu kadınlarının çoğu, herhangi bir saçmalığa katlanamayacak kadar mağrur ve kibirli olduklarını açıkça göstereceklerdir. Tırnaklarını gizleyen, ama onları hergün aynı şekilde bileyen öbür cinsten bir dişi Aslanla ilişki kurma yanılgısına düştüğünüzü görmeyi doğrusu hiç istemezdim.

Bu kıza kur yaparken atacağınız ilk adım, ona hediyeler vermektir. Bunlar pahalı olduğu ve kusursuz bir zevkle seçildiği ve siz de bunları uygun giysiler içinde kendisine verdiğiniz sürece, ne oldukları fazla önemli değildir. Sonra O'na değişik şekillerde kompliman yapmalısınız. Lütfen orijinal ve yaratıcı olmağa dikkat edin. Bayağı ve kaba bir dil ya da argo kullanırsanız, saraydan dışarı tekrar köylülerin araşma atılırsınız; sizden de buz gibi soğur. Bir kraliçeye ilânı aşk ettiğinizi unutmayın. O, pohpohlanmadan, beğenilmeden yaşayamaz, ama şunu da aklınızdan çıkarmayın ki, sîzin her halinizle erkekçe olmanızdan hoşlanır, korkak bir kılıbığa dönmenizi hiç istemez. Aslan burcundan bir kadın güçlü bir erkek olmazsanız, sizi sevemez. Aynı şekilde, tenezzül ediyormuş, lütfediyormuş gibi davranışlarla kendisine hakaret etmenize de izin vermeyecektir. Kendi inanışına göre O, kesinlikle zayıf cins değildir.

Aslan burcu kızlarının çoğu atletiktir ve spordan hoşlanırlar, ama siz O'nu futbol alanı yerine tiyatroya götürürseniz, daha akıllıca bir iş yapmış olursunuz. Sahne ve sahne ışıklan hiç kuşkusuz O'nu mıknatıs gibi çekecek ve tümüyle değiştirecektir. (Biletlerinizi salonun ön sıralarından alırsanız daha iyi olur. Balkonu aklınızdan çıkarın). Sizin Aslan kızının nasıl davranmasını istiyorsanız, oyundaki kadın kahramanın öyle davrandığı bir oyunu seçin. Ortanın üstünde bir olasılıkla, bilinçsiz olarak aynı rolü O da oynayacak ve en ufak bir değişiklik yapmayacaktır. Oyundan sonra, O'nu hamburgerciye götürerek, sizi çok sevdiği için, tezgâhta oturup patates kızartması yemekle yetineceğini sanmayın. O'nu daha seyrek de olsa, daha göz alıcı yerlere götürün, ille de gözü parada olan bir insan değildir; aslında, genellikle cömerttir. Sık sık herkesin kendi parasını ödediği buluşmalar yağdıracaktır. Ama ucuz ve fakir görünüşlü yerlerde rahatsız olur. Dünyadaki en fakir Aslan burcu kadını bile pencerelerine dokumlu perdeler, parmaklarına yüzükler ve başka süs eşyaları alabilecek kadar para biriktirmeyi başarır. Arada sırada sırf merakını gidermek için fakir mahallelere gider, ama kalabalıktan uzak durmak üzere, sadece gözlemci olarak. Fakirlik O'nu bunalıma sürükler, fiziksel olarak da hasta eder. Kılıksız gezerseniz ve O'na kulübede oturmayı önerirseniz hiç şansınız yok demektir.

Soylu bir Fransız kadınıyla ilgili bir öykü vardır. Bu kadın, bir gün Versay bahçelerinde âşığına dönerek sormuş: "Sevgilim, aşağı tabakadan insanlar da bu nefis aşk duygusunu bilirler mi?" Onların da bu duyguyu iyi bildikleri kendisine söylenince, haksızlığa uğramış gibi şaşkınlıkla,
"Ama bu onların haketmedikleri kadar güzel birşey!" diye bağırmış. O kadın herhalde Aslan buramdandı.

Arada sırada tutan kendini beğenmişliği ve gösteriş merakı için dişi Aslanı suçlamayın. Kendini sıradan kalabalıkların üstünde görmek O'nun doğal yapısı gereğidir, insanlar buna pek içerlemezler, çünkü içtenlikle sevilen ve sayılan bir Aslan burcu kadını, kadınların en iyi yüreklisi ve en cömerti olabilir; çocuklara, çaresizlere ve yalnızlara kadınca bir şefkat gösterir. O'nun doğuştan hakkı olan tahtından inmesini gerçekten bekleyemezsiniz. Eğer tipik bir Güneş çocuğuysa, o kadar cana yakın ve göz kamaştırıcıdır ki, insanların çoğu O'nun sıradan biri olmadığını severek kabul ederler. Doğrusunu isterseniz, öyledir de. O, zeki kurnaz, güçlü, yetenekli olduğu kadar, aynı zamanda kadıncadır da... Aklı başında olan hiç kimse de, bunlara sıradan şeyler diyemez.

Biraz kompliman yapıp pohpohlayarak sizin Aslan hanımefendiden istediğiniz herşeyi elde edebilirsiniz. Artık O'nun zayıf tarafını öğrenmiş bulunuyorsunuz. Eğer O'nunla evlenmek niyetindeyseniz, size bir sır daha vereyim: O, eninde, sonunda altın kafesinden bıkacak ve ormandaki diğer kediler ne yapıyorlar diye görmeğe çıkacaktır. Bir çatı ve dört duvar araşma hapsolmak kısa sürede O'nun bütün keyfini kaçırabilir. Bırakın mesleğinde çalışsın. Yoksa O'nun sürekli davetler vermesine ve evini dekore etmek için har vurup harman savurmasına izin verecek kadar paranız yoksa, sade bir ev kadını olmağa zorlamak, O'nu dalında kuruyan bîr çiçek gibi solduracaktır.

Aslan kızı genellikle, eş olarak bir mücevher gibidir. O'nu, eski püskü bir bornozla, başında bigudiler ve yüzünde kremle rüküş bir kılıkta dolaşırken pek göremezsiniz. Güzelliğine özen göstermeyi de ihmal etmez. Tipik bir dişi Aslan, aynanın önünde saatlerini ve kozmetikler için de servetini harcayacaktır; ama sizin bu stratejiyi değil de sonucunu görmenizi ister. Kuaförünün tüm ailesini sizin geçindirdiğinizi hissettiğiniz zamanlar olabilir. Bir Aslan burcu kadınının kocası O'na yalvarıp yakaracak hale gelir: "Şekerim, güzellik salonlarında bu kadar para harcamak zorunda mısın?" Ama, dişi Aslanlar kendi saçlarını kendileri yapmaktan pek hoşlanmazlar. Bir şampuan ve mizampli ona lüks içinde yaşadığını hissettirir; lüks içinde yaşadığını hissetmek de her Aslan için çok şey demektir.

Yükselen burcu Yengeç, Başak veya Oğlak olmadıkça, Aslan eşinizin yaptığı harcamaları dikkatle izlemek zorundasınız. Güzel giysiler, eve mobilyalar ve arkadaşlara hediyeler almak için para harcamağa gelince, Aslanlar kolayca sının aşabilirler. Eşinizin gardrobu aşın zengin olabilir. O, güzel tuvaletler, elmaslar altınlar ya da şık sokak giysileri içinde çok tatlı görünür. Ancak, tipik bir Aslan kızıysa, sade ve spor giysileri tercih edecektir. O, süslü püslü giyecekler yerine, pahalı kumaştan iyi dikilmiş giysileri sever. Yumuşak kaşmirler, iyi cins italyan yün örgüler ve îngiliz tvid kumaşlar en çok sevdiği şeylerdir. Biraz pahalı olsa da, kusursuz bir zevki vardır. Arada sırada aşın giden ve şıklığı unutup, cicili bicili rüküş kılıklar giyen bir Aslan burcu kadınına da rastlayabilirsiniz; ancak O, Aslanların genel bir kural haline gelen geleneksel nefis giyim ve moda zevkinin sadece bir istisnasıdır.

Amirinizi eve akşam yemeğine getirdiğiniz zaman, eşiniz harika bir ev sahibi olacaktır. Amiriniz bu kadının kalbini kazandığınız için sizin bir dâhi olduğunuzu düşünecek. Amirinizin eşi de herhalde O'nu çok beğenecek, çünkü dişi Aslana erkekler kadar kadınlar da bayılır ve her iki cins de o'nun dostça gülümsemesinden ve cana yakın kişiliğinden çok etkilenirler. O'nun parlak güneşinde duran herkes sıcaklığı hisseder. Aslanlar pek nadiren gölge yaparlar.

Anne olarak Aslan, çocuklarının üstüne cömertçe sevgi ve şefkat yağdıracaktır. O'nun için çocuklarının kusurlarını görmek kolay değildir, ama kusurlarım gördüğü zaman da sertleşecektir. Yaptıklarının takdir edilmemesine dayanamadığı için, çocukları O'na saygı gösteremezlerse, kraliçeye has bir sessizliğe bürünüp surat asacaktır. Aslan annelerin birçoğu sopayı da esirgemeden, tuhaf bir şekilde çocuklarını şımartırlar. Düşününce insana oldukça çelişkili geliyor. Yavrularıyla alt alta, üst üste oynayıp sıçrar, onlarla yakın arkadaş gibi uzun uzun konuşur; ama aynı zamanda onlara kamçısını şaklatınca askerler gibi dikkat kesilmeyi, terbiyeli davranmayı ve büyüklerinin sözünden dışarı çıkmamayı da öğretir. Öte yandan, onların çok fazla para harcamalarına göz yumması, lüks şeyler istemelerini hoş görmesi tehlikesi de vardır. Bir bakıma, diyebilirsiniz ki, O çocuklarını kral ailesinin, pek çok sevilen, ama özellikle başkalarının yanında hallerine tavırlarına dikkat etmeleri istenen, sevgili küçük bireyleri gibi yetiştirir. Onların başarılarıyla son derece gururlanacaktır. Ve de, onları incitmeğe ve haksızca yargılamağa kalkışanların Tanrı yardımcısı olsun.. Bütün bunların yanısıra, çocuklarını baskı altında boğmayacaktır. Aslan kızı, her saniye çocuklarının üstüne düşmeyecek kadar bağımsız bir insandır. O, kendi hayatını yaşayacak ve dikkatli bir gözle uzaktan yavrularını izleyecektir. Aslan burcu kadılarının bir çoğu çalışan annelerdir, ama çocukları pek ilgisizlik çekmezler, îş kafasına sahip Aslanlar, genellikle, annellikle işi kusursuz bir şekilde dengelemeyi başarırlar. Aslan kızı kimi zaman tüm vakarını ve dengesini kaybederek oynayıp sıçrayan oyuncu bir dişi aslan olur. Sağlıklı bir hayvan gibi kahkahalarla kükrer, ama o an geçtikten sonra o ipek sesi ve kraliçe havası geri döner. Çirkin bir imayı ve kaba bir soruyu hiç kimse Aslan kızı kadar nefretle karşılayamaz. O, yabancıların fazla samimiyetinden hiç hoşlanmaz. Her ne kadar kendisi, yakınlarıyla olduğu zaman maskaralık yapar ve şaşılacak kadar rahat davranırsa da, yabancıların hadlerini bilmelerini ister.

Sadakat konusunda Aslan burcu kadını size şu eski deyişi anım-, satacaktır: "Bu bana, bu sana, bu da aşka ve neşeye — bir dakika gecikmeden ben de dürüst olurum — sen olduğun sürece." Bu kadar söz yeter.

O'nun bir oda dolusu hayran erkeğin ilgi merkezi olmaktaki ustalığını kıskanmayın. Dişi Aslan süzülüp geçerken başlar her zaman O'na doğru döner. Erkeklerin kendisine kur yapmalarım çok doğal bulur. O, erkeklerin komplimanlarına cesaret verebilir ve hafif, masum flörtleşmeleri hoş görüyle karşılayabilir, çünkü alkışlanmaya ve pohpohlanmaya duyduğu derin ihtiyacın altında yeterince kadınca olmadığı gibi garip bir korku yatar. O, sürekli olarak, arzulanan bir kadın olduğuna kendini inandırmak zorundadır. En yakın arkadaşınıza gülümseyerek yeni spor ceketine bayıldığını söylemesi, sizi artık sevmediği anlamına gelmez. Ama sakın siz O'nun en iyi arkadaşına yeni etekliğini beğendiğinizi söylemeye kalkışmayın. Bu tümüyle farklı bir oyundur. Eğer O, sizin sekreterinize telefonda "Bayan Adı-ne-ise"den daha samimi bir şekilde hitap ettiğinizi duyarsa, mırlayan kediciğiniz tırmalayabilir.

Kuşkusuz, bu haksızlıktır. Ama eğer tüm o harika parlak renkli tüylere gururla sahip olmak istiyorsanız, siz de bazı özverilerde bulunmak zorundasınız. Ne de olsa, bir tavus kuşuna sahip olmak bir guguk kuşuna ya da kumruya sahip olmakla aynı şey değildir. O'nun kendini beğenmişliğini şakaya alın. O, herhalde kendince önemli biridir, çünkü Aslan burcu kadınları para için değilse, prestij için erkeklerle boy ölçüşmeğe pek karşı koyamazlar. Sizin dişi Aslan, aktristten cerraha kadar herşey olabilir.

Benim en iyi arkadaşlarımdan ve en çok sevdiğim Aslan kızlarından biri NewYork'ta ünlü bir psikiatristtir. Neyse ki, bu O'na konuşma ve öğüt verme olanağı sağlayan bir meslek (Aslan'ın en çok sevdiği iş), ancak karşısındaki ne öyle sıcak bir tebessümle gülüyor, öyle pırıl pırıl gözlerle ve şefkatle bakıyor ki, hastalan O'nunla sadece aynı odada olmakla bile kendilerini daha iyi hissediyorlar. Kocası O'nun kraliçelik hakkı olarak beklediği tüm saygıyı ve hayranlığı göstermekte kusur etmiyor; ama onun da eşininkine uygun düşen bir mesleği var. O da yetenekli bir yazar ve şair: hassas Aslanı her zaman etkileyen yetenekler. Sahne ışıklan önünde eşit rolleri paylaşıyorlar ama, sahne arkasında kocası erkek ve amir. Dişi Aslanı ehlileştirmek için mükemmel bir basan formülü.

Ve işte size Aslan kızıyla güzel bir ilişki kurmanın anahtarı: Sizi baskı altında almasına izin vermeyin-siz de O'ndan üstün olmağa çalışmayın. O'nun giyinme odasının kapısına kocaman parlak bir yıldız yapıştırın ve kendi egonuzu da pohpohlayın. Siz yaman adamsınız, biliyorsunuz. Böyle mağrur bir dişi Aslanın elini kazanacak kadar yaman... Sahi, söyler misiniz, bunu nasıl başardınız?
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2010, 09:04:06 ÖÖ »
ASLAN ERKEK

SICAK, ROMANTIK, ATESLI ASIKLARDIR. BIRLIKTE OLDUGU INSANIN

AYAKLARINI YERDEN KESER.

Yufka yureklidirler. O cani pahasina bile disisini korur.Karizmatiktir. Kelimenin tam

anlamiyla ''disi''lerdden hoslanirlar. Aslanlar evlerine, ailelerine cok baagli tiplerdir

fakat bir gozleri de hep disaridadir.Eslerinin calismayip evde oturmasinii isterler

Onlar sanki baba olmak icin yaratilmmislardir.


Gray, bir çiçek için şu dizeleri yazdığı zaman kesinlikle bir Aslanı anlatmıyordu: "Görünmeden kızarmak ve tatlılığını çöl havasında harcamak için doğmuş". Bu adamı parlak güneşte ısınırken görebilirsiniz; tumturaklı konuşmalar yaparken bulabilirsiniz, ama bu hiçbir zaman ıssız bir çölde olmayacaktır. Büyük olasılıkla bir sahnede veya kendisine hayran bir arkadaş ve akraba topluluğunun önünde olacaktır. O para harcayabilir, ama tatlılığını boş havaya harcayacak adam değildir. Her zaman karşısında bir dinleyici kitlesi olacaktır.

îşte, şimdi püf noktasını yakaladınız. Aslanı tuzağa düşürmenin sim bu kadar basittir. O'nun dinleyicisi olun, yeter. Başak ve Kova erkeklerinden tamamiyle farklı olarak Aslan arkadaşınız, eğer kartlarınızı doğru oynar, O'na hayranlık ve saygı gösterir ve O'nu pohpohlarsanız, tatlı bir gönül ilişkisinin aşk sancıları içinde mutlulukla ölmeğe hazır olacaktır.

O, gösteriş meraklısı bir Ağustos erkeği mi? Koyu renk camlı gözlük takın ve O'nun parlak güneşine çıkın. O, nazik, sessiz Aslanlardan biri mi? Kaypak yumuşaklığına sakın aldanmayın. Ters yanından vurun, kıvılcımlar saçacaktır. Unutmayın, O yalnızca halim selim bir insan rolü oynamaktadır. Kibar tavırlarının ve sabırlı durağanlığının altında, hemen alevlenmeğe ve kendisini yönetebileceğini sanacak kadar aptal olan küstah kadını yakmağa hazır, için için yanan mağrur kibirliliğin ve cakacı bir kendini beğenmişliğin ateşi yanmaktadır.

Aslan, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir âşık olacaktır. O'nu romantik davranışlara yöneltmek için, tuzak kurmanıza pek gerek kalmayacak. Aslanlar aniden alevlenen bir ihtirasa sahiptirler. Buna fırsatı ekleyin - mum ışığı ve bol kemanlarla karıştırın - aşk, kıpkırmızı bir gül gibi açacaktır. Doğrusunu isterseniz, elinizin altında yoksa mumlan ve müziği çıkartıp, sadece birinci maddeyi kullanabilirsiniz. Aynı şey olur.

Eğer yaşamında aşk yoksa, ateşli aslan üzüntüden mum gibi erir-dramatik bir şekilde, kuşkusuz. O'na tapınılmalıdır, yoksa ölür, bunu harfi harfine kabul etmek zorundasınız. Aslan burcu erkekleri kur yaparak çevrenizde dolaşırken para harcamaktan kaçınmazlar. Sizi en iyi lokantalara götürecek, parfüm ve çiçek yağmuruna tutacak, tiyatroya giderken gururla kavalyelik yapacak, ve kurdeleyle bağlayacağınız hayal dolu aşk mektupları yazacak. Doğrusunu söylemek gerekirse, bütün bunlara karşı koymanız için taştan bir kalbiniz olması gerekir.

Şu anda herhalde bu işi başardığınızı düşünüyorsunuz. Bir kez daha düşünün. Aslanla olan gönül ilişkiniz tümüyle dertten uzak olmayacaktır. Kraliyetin gerektirdiği zorunluklardan ders almalısınız. Aslan sizi inine davet edecek ve kocaman yüreğinin sımsıcak ocağında ısıtacaktır. Ne var ki, aslanın ini pelüşle kaplı lüks bir hapishaneye dönüşebilir. Kıskanç mıdır? Cevap, "Evet'tir. Bunu kocaman elektrikli ampullerle yazabilirsiniz. Siz, vücudunuz, ruhunuz ve aklınızla O'na aitsiniz. Ne giyeceğinizi, saçınızı nasıl ayıracağınızı, hangi kitapları okuyacağınızı, hangi arkadaşların sizin için en iyi olduğunu ve gününüzü daha iyi nasıl düzene sokacağınızı size O söyleyecek. Bir saatte döneceğinizi söylediğiniz halde, alışverişten niçin iki saatte döndüğünüzü, yolda kimlere rastladığınızı, size neler söylediklerini öğrenmek isteyecektir-hattâ, yumurtalı pastırmasını çırparak mutfak penceresinden dışarı bakarken ne düşündüğünüzü söylemezseniz, surat asacaktır. Ne de olsa, başka bir erkeği düşünüyor olabilirsiniz. Kızdığı zaman nasıl bir öfkeye kapıldığını sakın unutmayın. O'na, hâlâ arzu edilen bir kadın olduğunuzu kanıtlamak için, arada sırada flört ettiğinizi söyleyerek takılmak, tam bir budalalıktır. Sizin arzulanacak bir kadın olduğunuzu o zaten bilmektedir. O'nun, bunu kanıtlamanıza filân ihtayacı yoktur. Ayrıca, Aslan erkeğiniz, fazla tahrik edilirse, sizin o masum erkek arkadaşlarınızı bir vuruşta yere serebilir — eğer hastanelik etmezse...

Erkek aslanla bir aşk ilişkisi her zaman dikensiz gül bahçesi değildir, bu kural, gösterişli erkek kedileri olduğu kadar, sessiz sedasız kedicikleri de kapsar. Zaten bunların karakter yapısında hiçbir fark yoktur. Bir Aslana âşık olan her kadın "Siam Kralı ve Anna (Kral ve Ben)" kitabını alıp iyice incelemelidir. Siam Kralı tipik bir Aslandı; siz de Anna'nın tekniğinden son derece değerli dersler alabilirsiniz. Önce ilgisini çekmek için tahrik edici bir meydan okuma; arkasından, O'na kolayca yenir yutulur biri olmadığınızı öğrettikten sonra, kadınca teslimiyet.. Gerçekten, Anna'nın öyküsünü öğrenmeniz şart, Yastığınızın altında o kitapla uyuyun.

O'nun büyük heyecanlarım sakin bir mantıkla dengelemeyi ve çok büyük boyutlarda sorunlar yaratırken O'nu yatıştırmayı göze almağa hazır olun. Kibar Aslanlar bu sorunları sessizce yaratırlar, ama ne fark eder? Ha, memurları O'na boyun eğmediler diye kükreyip, öfkeden deliye dönmüş; ha komşular kendisini hiçe saydılar diye arka balkonda surat asıp oturmuş, sonuç hep aynı. O'nun, çileden çıkaran gururunu dengelemek için, sizin kararlılığınıza ihtiyacı vardır. Eğer bu tutarlılık sizde de yoksa, aşkınız sürekli bir kraliyet savaşına dönüşebilir. O kadar çok ve çabuk bozuşup barışabilirsiniz ki, şaşkına dönen arkadaşlarınız, "Yangın nerede?" diye soracaklardır. Nerede? Nerede olacak? Sizin o sıcacık Aslan yuvasının tam içinde...

Sakın meslek kadını olmaya kalkışmayın. Bunu asla kaldıramaz. Sizin mesleğiniz "O"dur. Banka hesabı azalınca, Aslan eşinin çıkıp biraz dışarda avlanmasına izin verebilir; ama işin kendisinden ve aile yuvasından sonra geldiğini, eşinin açıkça göstermesinde yarar vardır. O, bir erkekle veya dışardaki herhangi bir ilgiyle rekabeti hoş görmeyecektir. Bu tehlikeleri göze alabilirseniz, buyurun, giysilerinizi alın; ancak dikkat edin şık olsun. O: Nisan'da da olsa, Aralık'ta da olsa, kendi Paskalya Bayramı Resmi geçitinde sizinle gösteriş yapmak isteyecektir. Herkesin içine kraliçeye yakışmayan herhangi bir görünüşte çıkarak O'nu utandırırsanız, kilisede koro, "Ah, bana söz ver'i söylerken, yanınızda tanıdık bir yüzü göremeyebilirsiniz -- O'nunkini...

Evlendikten ve çok sevildikten sonra kavuştuğunuz ödülleri sayın. Siz tüm ailenin pervane gibi O'nun çevresinde dönmesini sağladıktan sonra, Aslan kocanız Kral Arthur kadar nazik ve iyi kalpli olacaktır. Aradığı saygıyı görürse, bunun karşılığını çok cömertçe ödeyecektir. Size tekrar tekrar ne kadar güzel olduğunuzu söyleyecek, ve herhalde bol harçlık verecek-romantik davranışlarıyla harikalar harikası olacak-büyük olasılıkla, size sadık kalacaktır. Bu konuda her zaman, evlendikten sonra bekârlıktakinden daha büyük şans vardır. Bunun nedenini size söyleyeceğim. Aslan bir kez, krallığını yetenekle yönetecek dişisini bulduktan sonra, hamağında rahatça şekerlemesini yaparken, genellikle, güzellerin peşinden koşamayacak kadar tembeldir. Şefkatle yavrularıyla oynayacak, eşini tüm tehlikelerden koruyacak ve kendi mesleğinde en yüksek mevkiye yükselme hırsıyla eşinin nefesini kesecektir.

Aslan kocanız, güzellik uykusunu uyuduğu sürece, hareketli bir sosyal yaşantınız olacak. Ancak, erkek arkadaşlarıyla dışarda buluştuğu geceler de olacak, birdenbire uyanan kumar merakıyla, parasal yönden bazı hokkabazlıklar yapacak, veya fazlasını geri alacağını düşündüğü riskli bir yatırım yapacaktır. Tanıdığım bir erkek Aslan, bir petrol kuyusundan on hisse satın almıştı. Binlerce hissedar arasında yalnızca küçük bir hisseye sahip olduğu halde, ayda iki kez kuyuları ziyaret ediyor ve önemli biriymiş gibi davranıyordu. Birisi O'na ne istediğini sorduğu zaman, "Benim kuyuda işlerin nasıl gittiğini görmeğe geliyorum" diyordu. Kuyuda çalışanlar O'na büyük bir saygı gösteriyorlardı. O'nu Yönetim Kurulu üyesi sanmışlardı.

Kısacası — iyi yanlarına karşılık sakıncalı yanlan da vardır. Arkadaşlarıyla oynadığı küçük bir kumarda bir vizon manto parasını kaybettikten sonra, kendinize pahalı bir vizon şapka aldınız diye sizi nasıl azarlayabilir? Ya da, mektupla sipariş işine heveslenince, bir müzayededen satın aldığı iki araba dolusu aynı büyüklükte katlanmış kartona tüm birikmiş paranızı harcadıktan sonra, size ne hakla kafa tutabilir? (Sonra o kartonları kullanamadı da, çünkü her tarafları "Fare Zehiri" yazısı ve çaprazlama kemikler ve kocaman kafatası resimleriyle damgalı çıkmıştı.) O'nu üstünden kilitlemeniz gerekse bile, müzayedelerden uzak tutun; Çünkü, herhangi bir zamanda, herhangi bir şeye herkesten daha fazla para vermek gibi karşı koyamadığı bir merakı vardır. Yeni buzdolabınız için ayırdığınız parayla, gereksiz bir eşya için, herkesin içinde neşeli bir sesle "Onu ben anlıyorum," deyivermesi işten bile değildir. Aslan, bir anda büyük kumarbaz diye tanınabileceği Texas'ta veya Las Vegas'ta kendini evindeymiş gibi rahat hisseder (Ay11 veya yükselen burcu O'nu ekonomiye zorlamıyorsa).

Aslan'ın pek elverişli bulacağınız bir yanı vardır. Hemen hemen bütün Aslanlar harika bir tamir yeteneğine sahiptir. Kırık bir kapı tokmağından veya inatçı bir banyo musluğundan kaset-çalara veya karışık bir stereo hi-fı sete kadar herşeyi tamir edebilir. Eğer tipik bir Aslansa, bozulan bir şeyi tekrar çalıştırmak için bir kez ellerini denemeden yapamaz. Başaramazsa, içerlediği makineye veya her ne ise ona, o harika aslanca öfkesiyle öyle güzel bir tekme savurur ki, birdenbire kapı tokmağı döner, akmayan musluk Niyagara Şelâlesi gibi akar, kaset-çalar bülbül gibi konuşmağa, hi-fı şakımağa başlar. Bu burçta sanki mekanik bir güç var!... Pek çok erkek Aslan, makineleri dağıtıp, ellerini hiç kirletmeden, herşeyi tekrar yerli yerine koyar. O, yerinden çıkan bir menteşeyi aylarca vidalanmadan, veya halıyı çivilenmeden bıkacak tipte bir adam değildir. Şaşılacak sayıda Aslan kendi mobilyalarını yapmakta veya bir ustanın yardımı olmadan eve bir oda ilâve etmekte uzmandır. Belkide bodrum katında kendi atölyesi olacaktır. Yerlerde biraz talaş oluyor diye yakınmayın. Bu iş O'nu mutlu eder-hem de geceleri evde tutar.

Aslan, partilerin çoğunun hayatıdır, ama dalkavuk değildir. Dikkati çekmek için soytarı maskesi takar ve O'nu izleyenler genellikle, bu geçici oyunculuğu sırasında O'na saygı göstermenin daha iyi olacağını hissederler. Görünüşü ne olursa olsun, sizin erkek Aslan'ın iç yapısında yumuşak huya benzer hiçbir şey yoktur. O, göründüğünden çok daha değişmez ve inatçı biridir. O, ne istediğini bilir ve genellikle istediği şeyi elde eder. Onu korumayı da iyi bilir.

Kur yaptığı sırada size sadık kalmasını istiyorsanız, O'nu romantik aşk ve sevgiyle iyi beslemeğe dikkat edin, yoksa aşka ve hayranlığa duyduğu büyük ihtiyaç, o azametli yürüşüyle baştanbaşa tüm ormanda bunları aramasına neden olur. Eğer ilişkiniz gerçek ve derinse, herhalde size dürüst davranacaktır; ama gözleri biraz çevrede dolaşabilir. Bu konuda, gözlerini bağlamaktan başka yapabileceğiniz fazla birşey yoktur. Aslan güzellikten hoşlanır, bu bakımdan, şayet başka bir kadına beğenen bir bakışla bakmasını kıskanacak tipte biriyseniz, vakit geçirmeden hoşgörülü olmayı öğrenseniz iyi edersiniz. Sevdiği kadın, flört ediyor diye kendisini terkederse, erkek Aslan gerçekten kırılır ve şaşırır. O zaman, kalp krizinden, göz yaşlarıyla ıslanmış veda mektubuna kadar her türlü aldatmacayı deneyerek, sizin kendisine acımanızı ve koşarak tekrar o kocaman sıcak kollarına atılmanızı sağlamağa çalışabilir. Bunda o kadar inandırıcı olur ki, kendinizi zalim bir canavar gibi hissedebilirsiniz. Eğer siz kendiniz de duygusul dramatik sahnelerden hoşlanan biri değilseniz, bunlara gerek kalmadan O'nu anlamanız, çok daha az üzüntü verir. Eğer O'na istediği gibi davranırsanız, yaramazlıkları herhalde masum ve zararsız şeyler olacaktır. Aslında iyi olmalarına karşın, başkalarının duygularına karşı hiçbir zaman hassas olmayan erkek Aslanların çoğu kendileriyle o kadar haşır neşirdirler ki, acımasızca açık sözlü ve patavatsız olabilirler. Ne var ki, O'nun göz kamaştıran tebessümü çok geçmeden havayı düzeltir. Cana yakın Aslanın o güçlü, çekici gövdesinde hiçbir kötülük yoktur. Ateş saçabilir ama bunu kötülükle yapmaz ve Aslan gerçek acımasızlıkla bağdaşamaz (doğum haritasında kötü bir etki yoksa). Sporu sever, ama yaşı ilerledikçe ve siz O'na özenle bakarken, sporu yumuşak yastıklı tahtının rahatlığı içinde izlemeyi tercih eder.

Her zaman değil, ama büyük çoğunlukla erkek Aslanların yaşamında tuhaf bir çelişki vardır. Toplumsal yükselmeyi iyi bir evlenmede arayan oğlağın aksine, Aslan bazen kendinden aşağı biriyle evlenmeğe yönelir. O da en az öteki kadar sosyal saygınlığa kavuşmayı ister, ama daha üstün olduğu bir "nesne"ye sahip olma şansına karşı koyamaz. Bazen yanlış bir seçim yapar ve ayaklarının dibinde hayranlıkla ezilip büzülen menekşe çiçeği, beklenmeyen bir hareketle Aslanın saltanatını elinden kapar. Böyle birşey olduğu zaman, tahtından inen Aslan, yüzünde sürgündeki bir kralın acıklı ifadesiyle zavallı bir koca olur.

Üzülecek şeydir ama doğrudur, Aslanlar pek geniş aileler yetiştirmezler. Birçoğunun hiç çocuğu yoktur, veya çocuklarından ayrı yaşar, ya da yalnızca bir çocuğu vardır. Çok yazık; çünkü Aslanlar sıcak, harikulade babalar olurlar. Terbiyeli davranışlar konusunda yaptıklan ciddi konuşmaların dışında belki biraz fazla hoşgörülüdürler. Çocuğunuz O'nun istekleri karşısında sinirlenebilir ve uzun konferanslarından sıkılabilir, ama çok geçmeden pohpohlayarak O'nu yola getirmeyi öğrenecektir. Çocukların saygılı olmalarında ısrar edecek ve bunu sağlayacaktır. Ama onlar da akıllıca "Evet, efendim. Haklısınız, efendim" diyerek, tatlı sözle O'na istedikleri herşeyi yaptıracaklardır. Bu yüzden, gerçek disiplini sağlamak size düşebilir. Çocuklar O'nun kendini beğenmiş davranışlarına içerleyebilirler, ama sonraki yıllarda Aslan babalar hemen hemen her zaman sevgiyle hatırlanırlar. Size bir ipucu. Sakın çocuklarınıza O'na gösterdiğinizden daha fazla ilgi göstermeyin, yoksa sonunda, bir devin kınlan gururuyla başınız derde girebilir. Aslanın kınlan gururunu iyileştirmek hemen hemen olanaksızdır.

Şaşırtıcı erkek Aslanı nasıl değerlendireceksiniz? iyi kalpli mi yoksa tehlikeli mi? Cömert mi, yoksa acımasızca bencil mi? Gerçekten insanları seven, sosyal bir insan mı? Üstünlüğü konusundaki ününü sahte tavırlarla mı kazanır, yoksa, gerçek aslan gibi Kral diye çağrılmayı hak eder mi? Açıkça görülüyor ki, en azından kendi standartlarıyla, o kendi yaşamında ve mesleğinde Lord ve Efendi olmayı hakeder. Şunu kabul etmeniz gerekir ki, O genellikle, gerek aşkta, gerekse işte bir hayli başarılıdır.

Aslan burcu erkeğinin gerçek bir kral mı olduğunu, yoksa sadece öyle mi davrandığını hiçbir zaman bilemeyiz. Ancak sizin kendi Aslanınız konusunda bildiğiniz bazı şeyler vardır. O'nun doymak bilmez bir iştahı vardır ve bir tavus kuşu kadar mağrurdur. Yönettiği insanlara emirler vermek ve onlar tarafından sevilmek için çok büyük bir ihtiyaç duyar. Aslanın başarısızlığa uğrayıp alaya alınmaktan gizlice çok korktuğunu unutmayın. Bu O'nu sürekli olarak için için üzen bir işkencedir, ve O'nun kendini beğenmişliğinin ve abartılı vakarının gerçek kaynağı da budur. Gene de, çok önemli bir nedenle soyluluğu tuttuğu zaman, hiçbir korku tanımaz, işte ancak o zaman, hep sahipmiş gibi davrandığı o görkemli gücün ve cesaretin gerçekte her zaman kendinde varolduğunu öğrenir.

Erkek Aslan kur yaptığı sırada antikalıklarıyla sizi deli edebilir, ama uzun sürede, hiç de kötü bir eş sayılmaz. Eğer gururunuzdan özveride bulunmakta ve kendi yaşamınızı O'nun yaşamına uydurmakta sakınca görmezseniz, bir kez bu adamı ehlileştirdikten sonra, çok sevileceksiniz ve bir daha asla yalnız kalmayacaksınız. Ayrıca, şu banyodaki muslukları da tamir edecek.
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2010, 09:04:23 ÖÖ »
YUM ANALIZI


Aslan ve Koç

Bu, hayat dolu, canlı bir ilişki olacaktır. İkinizde enerji dolu, cesaretli, hevesli ateş burçlarısınız ve birbirinizi çok iyi anlarsınız. Aslan sevgilinizin de dünyaya bakış açısı sizin gibidir.

Bu ilişki, heyecanlı, hareketli, tutkulu, gürültülü, göz alıcı, eğlenceli ve canlı olacaktır. İkinizde çabuk öfkelendiğiniz için sık sık kavga edebilirsiniz. Belki de barışmak çok zevkli olduğu içindir, kavga etmeyi de diğer şeyler kadar çok seversiniz. İkinizde tutkulusunuz, bir araya geldiğiniz zaman sanki gökte şimşekler çakar. Yaptığınız işleri canı gönülden hevesle yaparsınız yada hiç yapmazsınız.

Koç oldukça hırslıdır, Aslan ise şartlar onu zorlamadıkça kılını bile kıpırdatmaz. Siz Aslan olarak her şeyin kendiliğinden oluşmasını beklersiniz. Buna layık olduğunuza inanırsınız. Sizin bu tutumunuza yol açan çok gelişmiş olan egonuzdur. Koç'un egosu sizinki kadar güçlü değildir ve size çok şaşırır. Sizin gibi isteklerinin evren tarafından mucize eseri gerçekleşeceğine değil çok çabalayarak gerçekleşeceğine inanır.

Koç için oyunun nasıl oynandığı değil, sadece kazanmak önemlidir. Kazanmak için her yolu denerken rakiplerine hiç acımaz. Sizin ise kazanmak için neden fazla çaba göstermediğinizi içten içe merak eder. Bu ilişkinizde dikkat etmeniz gereken bir noktadır.

Koç'un cesaretine ve her türlü zorluğa göğüs gererek yeni atılımlar yapmasını takdir edersiniz. Kafasına koyup da başaramayacağı hiç bir şey yoktur, aynı şekilde yakınındakileri de motive etme yeteneğine sahiptir.

İkinizde detaylar ve günlük işlerle ilgilenmediğiniz için bu konularda yardıma ihtiyacınız vardır. Koç insanı, sizin yaratıcılığınızı, cömertliğinizi, insan ilişkilerinizi, ev davetlerinde iyi bir ev sahibi, partilerde ise aranan kişi olmanızı çok beğenir. Koç oldukça uyanıktır ve daha çocukken anne-babasını parmağında oynatmaya başlar. Hayatının devamında da sevgilisine istediğini yaptırmak onun için zor olmayacaktır.

Yatakta ki Koç hem vahşi hem de tatlı yumuşaktır. İkinizde farklı sebeplerden birbirinizin tek aşkı olmak istersiniz. Koç için her şeyde birinci olmak önemlidir, ikinci olmaya tahammülü yoktur. Sizin ise birinci olmak gururunuzu okşar, tacınızı kimseye vermek istemezsiniz.

sakın eski sevgililerinizden Koç'a bahsetmeyin. Sizin başkaları tarafından (bir zamanlarda olsa) kazanılmış olmanızı hazmedemez. Siz eski aşklarınızdan bahsederek övünmek isteyebilirsiniz ama bu ateşle oynamak olacaktır. Saçma olsa bile sizi kullanılmış gibi görebilir. Aşkınızın saf, daha önce hissetmediğiniz gibi olmasını ister.

Bu beraberlik on üzerinden on eder.


Aslan ve Boğa

Aslan ve Boğa bir araya gelebilir mi? Belki de! Bu ilişkinin yürümesi için çok çaba göstermelisiniz, bazı yönlerden benzeseniz de aslında çok farklısınız.

İkinizinde seçkin zevkleri vardır. İyi restoranlar, hediyeler, mücevherler, kaliteli şaraplar ve her çeşit lüks çok hoşunuza gider. Doğuştan hakkınız olduğuna inandığınız bu zevkler için para harcamaktan çekinmezsiniz.

Boğa para için çalışırken, Aslan daha çok gösteriş amaçlı çalışır. Boğa ancak sağlam bir banka hesabı edindikten sonra lüks harcamalarını yaparken, Aslan elindekini son kuruşuna kadar harcar. Boğa bu şekilde yaşayamaz. Hatta, siz kendinizi finansal olarak garantilemedikçe sizinle evlenmeyi düşünmez bile. Boğa sizin hayal edemeyeceğiniz kadar pratik, sağduyuludur ve geleceğini mutlaka garanti altına alır.

Boğa insanı sizin gibi ilgi çekmeye meraklı değilse de, sevgi dolu sözlere ve şefkate ihtiyacı vardır. Boğa'nın sevilmeye ihtiyacı vardır, sizin ise hayran olunmaya, farklı ihtiyaçlara ve farklı bakış açılarına sahipsiniz. Bu ilişkide ihtiyacınız olan şeyleri bulamayabilirsiniz. İlişkiniz ilerledikçe bu konulara hassasiyet göstermelisiniz.

Boğa ve Aslan seksten çok zevk alır ve onu yavaş yapılması gereken bir tören olarak görürler. Yatakta aynı hızda olduğunuz için birbirinize uygunsunuz. Boğa, hayatı duyuları ile algılar, yani izleyerek, dinleyerek ve hissederek. Sizin ne dediğinize konsantre olmuyordur, o duyduğuna değil hissettiğine inanır. Bazen Boğa'nın daha romantik ve duygusal olmasını arzu edebilirsiniz.

Siz ateş elementisiniz, Boğa ise toprak. Toprak ateşin tutkulu alevlerini söndürebilir. Toprak sevgiliniz Boğa'nın sizi eleştirirken yada dargınken pervasızca konuşacağına daha hassas ve ince olmasını arzu edersiniz. siz ise daha gerçekçi olmalısınız. Kral değilsiniz ve insanlar da sizin köleleriniz değil !

Bu ilişkide iki tarafında özveride bulunması gerekiyor. Hayattan ve birbirinizden beklentileriniz çok farklıdır. Duygularınız ve hayalleriniz hakkında konuşarak birbirinizi daha iyi anlamaya çalışın ve elinizden geleni yapın.


Aslan ve İkizler

İkizler tam size göredir !

Konuşkan hava burcu İkizler hayatınıza taze nefes getirecektir. Hava burçları ateş burcu Aslan'ın ateşini alevlendirir. Tabii ki İkizler'inde bazı kusurları vardır.

İkizler hiç durmadan yeni arkadaşlar edinmeye ve bunlarla flört etmeye bayılır. Kendine yeni bir sevgili arıyor zannetmeyin bu onun huyudur ve kötü bir niyeti yoktur. İkizler'in modern bir kafa yapısı vardır ve aslında flört ettiği kişilerle de arasında hiç bir şey yoktur. Siz ise İkizler'in eve gelmesini ve size hayranlık göstermesini beklersiniz. İkizler ise size her gün hayranlık gösterisi yapacak kadar sabırlı değildir. Buna rağmen keyifsiz olduğunuzda neyi ihmal ettiğini hemen anlayarak telafi edecektir.

İkizler değişken nitelik taşıdığı için şanslısınız. Oldukça uyumlu, esnek ve iletişimcidir. Duygusal olmayan akılcı İkizler size belli etmese de sürekli ilişkinizi analiz eder. En azından biriniz işler kötüle gittiği zaman bunu dile getirecektir. İkizler ilişkiniz hakkında konuşmak istediğinde sakın onu başınızdan savmayın. Bu, ona yapacağınız en yanlış hareket olacaktır. Konuşmaya ihtiyacı olduğu zaman onu dinlemelisiniz.

Yatakta her şey harika olacak. İkizlerin mizah duygusu gelişmiştir ve okuduğu binlerce kitaptan heyecanlı bölümler okumaya bayılır.

İkizler gerçek bir kitap kurdudur bu da sizin hoşunuza gider. Elleri çok beceriklidir. Bazen onun daha az konuşup sizi daha çok okşamasını isteyebilirsiniz. Aslan Zodyak'ın en iyi öğretmeni olduğu için onu istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. İkizler'in daha duygusal olmasını isteyebilirsiniz aslında oda kendine göre duygusaldır. Becerikli ve çok yönlü İkizler ile birlikteliğiniz çok renkli olacak ve ondan asla bıkmayacaksınız.

İkizler'in amacı uzaklara uçarak doğruyu aramaktır. Sakın onu sahiplenip kısıtlamaya kalkmayın, ilişkiniz sona erebilir. İnsanların hayattan beklentileri yaş ilerledikçe değişmektedir. İkizler'de eninde sonunda aşk, güvenlik ve çocuk isteyecektir. Rahatlayın, sizin çekiciliğiniz, hoşluğunuz ve hayatı dolu dolu yaşamanız İkizler'i yanınızda tutacaktır.


Aslan ve Yengeç

Aslan Yengeç'ten sonra gelen burçtur. Biribirinden sonra gelen burçlar birbirlerinin eksiklerini tamamlarlar. Yengeç ile tanıştığınız zaman sizin sahip olmak istediğiniz bazı özellikleri olduğunu fark edeceksiniz. Hayat hakkında bilmek istediğiniz bazı şeyleri onun bildiğini hissedebilirsiniz.

Yengeç bütün burçlar içinde en hassas ve ilgili burçtur. Sezgisi ile insanların duygularını kolayca anlayabilir. Su elementi olduğu için telepati duygusu vardır. Yengeç bu özelliğini sizi sakinleştirmek ve gerekli ilgiyi gösterebilmek için kullanacaktır.

Size aşık bir Yengeç harika bir deneyim olacaktır. Yengeç insanı sıcak, yumuşak ve içtendir. Size hükmetmeye çalışmayacaktır. Siz Aslan burcu olarak hayatı dolu dolu yaşarken, o bunu kendi beceremese bile sizin bu yaklaşımınıza hayran kalacaktır. Sizin cömertliğinizi ve stilinizi çok beğenir ama harcamalarınız onu çılgına çevirebilir. Yengeç tutumludur, ucuzluk zamanı alışverişini yapar ve mutlaka pazarlık eder. Üstelik para biriktirir. Bütün bunlar size yabancı kavramlardır. Bu farklılık ileride sorun yaratabilir. Para konusu çiftlerin en çok kavga ettiği konulardandır.

Yengeç burcunun ailesine ve evine olan düşkünlüğünü takdir edersiniz. Sizin sabahlara kadar ağlayan bir bebeğe sabrınız yoksa bile onunla oyun oynamak hoşunuza gider.

Yengeç insanı gibi iyi bir ahçı olmasanızda arada bir özel bir yemek yapıp hayranlık kazanmak istersiniz. Sorumluluk almadan ailenin bir parçası olmak çok hoşunuza gider. Abartmayı sevdiğinizden Yengeç burcunun emek verdiği (çocuk yetiştirmek, ev idaresi, yemek davetleri.. gibi ) şeyleri kendinize mal edip onu küstürebilirsiniz. Onun çabalarını küçümsemeyin bu, duygularını incitecektir.

Yengeç insanı sizin ateşli yapınıza ve güveninize sahip olmak ister. O sürekli endişe içindedir, siz onun gibi bir çok konuda endişe duymazsınız. Bu aranızda sorun yaratabilir. Yengeç burcu olaylara geç tepki gösterir. Aranızda önceden geçmiş bir anlaşmazlıkta hiç tepki vermemiş olan Yengeç bir ay sonra bu konudaki rahatsızlığını dile getirirse hiç şaşırmayın. Bu başta tuhaf gelsede onu tanıdıkça onun bu davranış biçimlerini anlamaya başlarsınız. Duyguları sık sık değişir ve geçmişe dönük olarak yaşar.

Onu rahatsız eden bir konu olduğu zaman, Yengeç içine kapanacak aynı konuyu kafasının içinde evire çevire düşünecektir. Huzursuzluğunun ve sinir bozukluğunun bir an önce geçmesi için onu kabuğundan çıkarıp konuşturmaya çalışın. En başta onu biraz yanlız bırakmalısınız, zaten ilk söyledikleri sizin duymayı istediğiniz şeyler olabilir. Daha derine inmelisiniz. Su elementi olmadığınız için olayı sezgilerinizle çözemezsiniz. Sizin tutumunuz önemli olacaktır. Onu eleştirmeden, neşelendirerek yardımcı olmalısınız. Ay tarafından yönetilen Yengeç aynı gel-gitler gibi sık sık değişir.Kendisi bile çoğu zaman bunun sebebini bilmez.

Yengeç insanı sevgilisine herkesten fazla güvenir. Onu derinden yaralayabilirsiniz. Kendisini tehdit altında hissettiği zaman ilişkinizi bitirecektir. Su elementi Aslan'ın ateşini söndürebilir. Yengeç kesinlikle zayıf ve yardıma muhtaç biri değildir. Onun duygusallığı sizi yanıltmasın.

Yengeç burcunun size ters gelen bir başka özelliği ise olaylar ve insanlarla yüzleşmemesidir. Siz bunu içten pazarlık olarak değerlendirsenizde bu aslında güveni kaybolmuş bir Yengeç insanının doğal davranış biçimidir. Böyle durumlarda konuyu siz açmalı ve onu cesaretlendirmelisiniz.

Sekste ise ne kadar heyecanlı bir sevgiliniz olduğunu fark edeceksiniz. Yengeç burcunun sonsuz ilgisi ve aşkı sizi çok mutlu edecektir. Yengeç size hayal edemeyeceğiniz kadar çok zaman ayıracaktır. Bunu içinden geldiği için yapacaktır. Onun derinliğine hayran olacaksınız. Yengeç insanına yeterli şefkati gösterirseniz siz kükreyen aslanı uysal bir kedi yavrusuna çevirecektir.

Yengeç burcu sanki tüm dünyaya bakmakla yükümlüdür ve hiç karşılık beklememektedir. Ona değer verin ve el üstünde tutun. Aslında birbirinizden zannettiğiniz kadar farklı değilsiniz.


Aslan ve Başak

Her zaman şık, zarif, temiz ve bakımlı Başakla gurur duyacaksınız. Başak dakik, detaycıdır ve işi eğlenceye tercih eder. Yaz sonu doğan Başak üretkendir. Doğa tarafından ekin biçmek, hasat yapmak için programlanmıştır. Hiç bir şey onu görevinden alıkoyamaz. Tiyatro biletleri, yeni açılan bir restoranda yemek, ormanda gezinti, boşuna uğraşmayın! Siz ise eğlence, oyun ve yaratıcılık için programlanmışsınız.

Aslan'ın yöneticisi olduğu 5. ev ile Başağın yönetici 6. evi okursanız ne kadar farklı olduklarını göreceksiniz. Başak sevgilinizi daha iyi anlayarak daha anlayışlı ve yumuşak olmalısınız. Sindirim sistemi çok hassas olan Başak burcuna çok nazik olun.

Yatakta önce onu rahatlatmalı, kafasının içini boşaltmalısınız. Bitmemiş raporlar, yıkanmamış bulaşıklar, kafasında yer kaplamasın. Yüksek IQ' sunun altında çok tutkulu, sizin okşamalarınızla yeniden doğacak bir sevgili vardır. Bu işi ise en iyi aşık bir Aslan becerir. Sizin yanınızda kendini güvende hissederse çekingenliği gidecek, tamamen açılacaktır.

Başak çok dürüsttür ve aynı şeyi sizden bekler. Toprak elementi olan Başak çok erotik ve seksidir ama bunu asla toplum içinde belli etmez. Soğuk ve ilgisiz görüntüsü sadece dış dünya içindir ve gerçekten öyle değildir.

Kartal gibi gözleri ile hiç bir kusuru kaçırmaz. Başak oldukça idealisttir. Her şeyi olduğu gibi değil ama olabilecek en iyi hali ile görmek ister. Başka burçlar Başağın eleştirici olduğunu söyleseler de o, sadece başkalarının gözünden kaçanları gördüğünü söyler.

Göz alıcı, seçkin, pırıl pırıl Başağın iyi niyetini istismar etmeyin. Gururunuz yüzünden ona kötü davranır ve emretmeye kalkarsanız başta size kibar davranacak, devam ettiğiniz zaman sizi aniden terk edecektir. Bu noktadan sonra Başak sizi değiştirmeyi beklemez ama sizin gururunuz kırılınca da tamiri zordur.

Aslında siz Başağa iyi gelirsiniz. Onu dışarı çıkarıp eğlendirirsiniz. Sizi bu yüzden de beğenmiştir.

Aslan düzensizdir, Başak ise bu konuda harikadır ve detaylara önem verir. Değişken burç olan Başak kolay adapte olabilir ve sizin liderliğinizi kabul edebilir. Onunla birlikte olduktan bir süre sonra daha önce onsuz nasıl yapabildiğinizi merak edersiniz.

Başak çok endişelidir, ona destek olmalısınız. Bu sandığınızdan daha kolay olacaktır.

Başağın size benzemeyen yönleri daha fazladır ama Başak sizin için iyidir. Toprak burcu olduğu için sağlam, pratik ve güvenilirdir. Sizin bu konulardaki eksiklerinizi tamamlar. Bu beraberliğe iyi bir şans verin.
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2010, 09:04:39 ÖÖ »
Aslan ve Terazi

Bu ilişki çok canlı olacaktır. Yapılacak işler, ilginç sohbetler, kalabalık arkadaş gurupları ile dopdolu bir beraberlik yaşayacaksınız.

Hava elementi Terazi, ateş elementi Aslan'ın alevini parlatacaktır. Bu ilişkiye iyi demek yetersiz kalacaktır.

Terazi burcu fikir tartışmalarından zevk alır. Tartışmalarda sizinle aynı fikirde olmasını istersiniz ama Terazi her zaman karşı fikri savunacaktır. Terazi tartışırken bile kibarlığı elden bırakmaz. Hava burcu olduğu için her şeyi analiz etmeye çalışır. Tartışmada hangi tarafı tutacağına karar verememiş görünüyorsa sizin fikriniz doğru demektir. Adalet ve dengeyi temsil eden Terazi doğruyu seçmek için programlanmıştır. Zihin kapasitesi de her farklı durumu analiz edecek kapasitededir.

Terazi yanınızda iken karar vermek zor olacaktır. Karşıt fikirleri sürekli birbiri ile çelişir. Başkaları onun kararsızlığı ile alay etse de o her şeyin siyah ya da beyaz olmadığını, arada başka renkler olduğunun bilincindedir. Aslan olarak illa sizinle aynı fikirde olmasını istediğiniz zaman durup düşünmelisiniz. Kesinlikle pes ederek sizin tarafınıza geçmeyecektir. Onun hayattaki görevi her şeyi bütün tarafların bakış açısı ile analiz ederek tarafsız biçimde doğruyu bulmaktır.

Terazi sizin 11. arkadaşlık evinize düştüğünden onunla aynı zamanda iyi arkadaş olabilirsiniz. Hem sevgili hem arkadaş olabilen çiftlerin aşkları ömür boyu sürebilir. Sizin güneşiniz ise onun 3. evine yani iletişim, fikir alışverişleri ve her türlü aktivite evine düşmektedir. Onunla olan hayatınızın her anı meşgul ve koşuşturmaca ile geçecektir. Politika, iş, kültür ve dedikodu haberleri ile dolu olacaksınız.

Birbirinize hayransınız ve iyi anlaşıyorsunuz. Aranızdaki heyecan azalsa bile aranızdaki bağ hep kuvvetli olacaktır. Terazi yıllar geçse bile ona kur yapmanıza bayılacaktır.

Terazi seçkin ve zariftir. Aceleden nefret eder ve her zaman bakımlıdır. Onu hiç bir zaman pasaklı, pijamaları ile göremeyeceksiniz. Kadın Terazi sadece en iyi parfümü kullanacak, en kaliteli dantelle ipekli gecelikleri giyecektir. Terazi erkeği ise yatağa gelmeden tıraşını olacak, temiz duşunu alacak en kaliteli kokusunu sürecektir. Sizde aynı özeni göstermelisiniz.

İkinizde hükmetmeyi sever, kontrolü elinizde tutmak istersiniz ama bunu farklı şekilde ifade edersiniz. Terazi hoşluğu ve güzel gülümsemesi ile size her istediğini yaptırabilir. Siz onunla göz göze geldikten sonra zaten kendinizden geçmişsinizdir ! Sonuç hiçte kötü sayılmaz.


Aslan ve Akrep

Bu ilişki yoğun duygularla dolu tutkulu bir beraberlik olacaktır. İkinizde sabit burç olduğunuz için hiç bir konuda ödün veremezsiniz ve çıkan kavgada eşyalar havada uçmaya başlar. Aslan-Akrep çiftini izlerseniz, belki de arkasından gelen tutkulu sevişmeler yüzünden bu kadar şiddetli kavga ediyorlardır diye düşünebilirsiniz.

Aranızda bastırmaya çalıştığınız sürekli bir gerilim var. Bu yüzden ilişkinizde heyecan eksik olmayacaktır. İkinizde bu heyecanı seversiniz. Birlikteliğiniz güçlü bir enerji yaratacaktır.

Akrep, Aslan'dan daha gizemli ve derin duygulara sahiptir. Onun duygularını anlayamadınız zamanlar olacaktır. Akrep az konuşur ve kendinden pek bahsetmez. Kendinden bahsettiği zaman gücünü kaybedebileceğinden korkar.

Bu ilişkide sevgisini gösteren taraf siz olacaksınız. Güneş tarafından yönetilen Aslan, gülüşü ile buz dağlarını bile eritebilir. Akrep ise savaşçı Mars ve gizemli Pluto tarafından yönetilir. Bu yüzden duygularını açığa vurmaz ve masalsı bir gizeme sahiptir.

Akrep insanı sevdiği zaman tüm benliği ile sever. Siz bu ihtirası ancak tahmin edebilirsiniz. Sevdiklerine bakışları son derece yoğun ve büyülüdür. Akrebin gözleri ruhunun aynasıdır, tüm duygularını gözlerinden okuyabilirsiniz.

İkiniz hiç bir şeyi hafife almazsınız, özelliklede birbirinizi! İkinizde aynı derecede kıskanç ve sahiplenici olduğunuz için aranızda sorun olmayacaktır. Hayatınızı birleştirince Akrep size hayat boyu sadık kalacaktır. Siz ise aynı sadakati göstermekte zorlanabilirsiniz.

Para harcarken o kadar abartırsınız ki, Akrep sizin harcamalarınız karşısında dehşete düşecek ve ekonomik olmanız için size yalvaracaktır. Soylu Aslan ise kısıtlandığı zaman mutsuz olacaktır. Sonuçta su ateşi söndürecek ve Akrebin dediği olacaktır.

İkinizde güçlü ve baskın karakterlere sahip olduğunuz için bu ilişkide dikkatli olmalısınız. Biriniz gözden düşerse, etrafı gök gürültüleri ve yıldırımlar saracaktır. Birbirinizle yarışmak yerine farklılıklarınıza anlayış göstermeye çalışın. En büyük tehlikeyi iki tarafın inatçılığı oluşturacaktır. İkinizde sabit burç olduğunuz için esnek değilsiniz ve inatlaştığınız konularda takılıp kalabilirsiniz.

Çok güçlü bir ilişki olabilir, elinizden gelini yapmalısınız.


Aslan ve Yay
Yay ile tanışır tanışmaz onun sizin için yaratıldığını anlamışsınızdır. Hiç kimsenin yanında kendinizi bu kadar rahat hissetmemiştiniz. Yay sizin yıldız haritanızın gerçek aşk evinize yani 5. evinize düşmektedir.

İkinizde zeki ve aydınlık ateş burçlarısınız. Yaratıcı fikirlerle dolu, hevesli, maceracı, hayat dolu, cömert ve iyimsersiniz. Sıcaklığınız tüm çevrenizi ısıtır, sizin yakınınızda olmak her zaman eğlenceli ve heyecanlıdır.

Yay ile aranızda iyi bir iletişim vardır. Onunla derin konularda sohbet etmekten zevk alırsınız. Yay insanı hayat hakkında zor sorular sorarak sizi sıkıştırabilir. "Neden buradayız", "Ne olacağız" gibi sorularla üzerinize gelmesini kışkırtıcı bulursunuz. Siz Aslan burcu olarak insanlığın varoluş nedenini fazla sorgulamasanız da Yay'la olan bu sohbetleriniz sizin için zihin egzersizidir ve sizi eğlendirir.

Yay ile ortak zevklerinizden biri de seyahattir. Yay seyahat ederek yeni yerler keşfetmezse mutsuz olacaktır. Siz de seyahat ederek ufkunuzu genişletmek istersiniz.

Geceleri birlikteliğiniz yıldızlardan daha parlak olacaktır. Yatakta beraberliğiniz önce yumuşak ve oyuncu iken daha sonra tutkulu, güçlü, vahşi bir aşka dönüşecektir.

Siz ilişkinizi bir an önce resmileştirmek isteseniz de acele etmemelisiniz. Yay özgürlüğüne düşkündür, kısıtlanmaya gelemez. Onu serbest bırakırsanız bir süre sonra koşarak size geri gelecektir.

Yay'ın hoşlanmadığınız özelliği onun fazla açık sözlü oluşudur. Siz eleştirilmekten nefret eder ve hep övülmek istersiniz.

İkinizde pratik değilsiniz. Bu yüzden gerçekçi bir yaklaşımla ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınızı belirlemelisiniz. İkinizde para kazanacağınızdan eminsiniz ve bir şekilde bunu başarırsınız. Siz sabit burçsunuz, dolayısı ile bir engelle karşılaştığınız zaman hemen üstesinden gelemezsiniz. Yay ise değişken burç olduğu için daha esnektir, bir engelle karşılaştığınız zaman ne yapılacağını bilir.

Aslan çok gururludur, Yay ise gururunun esiri olmaz ve olaylara özgürce objektif yaklaşabilir. Yay'ın rahatlığı hoşunuza gidecektir. Siz her hangi bir konuda diretseniz de Yay'ın sayesinde gururunuz kırılmadan vazgeçebilirsiniz. Aslan kendi kendini gururu ve inadı yüzünden bir köşeye sıkıştırdığı zaman Yay onu bu durumdan kurtarabilir. Sırf bu yüzden bile Yay'ı çok seveceksiniz.

Yay ile muhteşem bir hayatınız olabilir. Zaten çok fazla olmayan farklılıklarınıza anlayış gösterin. İkiniz içinde eğlenceli ve her açıdan mükemmel bir beraberlik olacaktır.


Aslan ve Oğlak

Burada cömert ve aristokrat Aslan ile hırslı ve işkolik Oğlak burçlarının birlikteliği söz konusu. Bu ikili mutluluğu bulabilir mi? Mümkün ama ikinizin de elinizden geleni yapmanız koşulu ile.

İkinizde göz alıcı davetlerden hoşlanırsınız ve birlikte arkadaş çevrenizi ve sosyal hayatınızı genişletirsiniz. Siz Oğlak sevgiliniz kadar başarı peşinde koşmazsınız ve onun işi yüzünden ayrı geçirdiğiniz zamanlar hoşunuza gitmez. Gene de onun kazancı sayesinde sahip olduğunuz hayat tarzından memnunsunuzdur.

Oğlak burcu, Satürn tarafından yönetilir, tedbirlidir ve hayatı çok ciddiye alır. Aslan burcu ise Güneş tarafından yönetildiği için hayatın aydınlık ve parlak yönlerini görür. Bu Oğlak insanının hoşuna gider.

Siz Oğlak gibi pratik değilsiniz ve ayaklarınız yere sağlam basmaz. Siz sadece eğlenmek istersiniz. Belki de bu eksiklerinizi tamamlamak için bilinçaltı Oğlak insanını seçmişsinizdir. Aslan sabit nitelik taşıdığı için kendi bildiğinden şaşmayacak ve asla başkalarını dinlemeyecektir. Onu dinlerseniz Oğlak yanınızda iken daha başarılı olabilirsiniz. Oğlak en tepeye tırmanmasını bilir. Arada bir gururunuzu bırakıp onun peşinden gitmeyi deneyin.

Oğlak burcunun mizah duygusu hoşunuza gidecektir. Oğlak'lardan iyi komedyenler çıkar. Aslan'ın da kendine göre bir mizah anlayışı vardır ve eğlenmeyi çok sever. Birlikte çok güleceksiniz, kahkaha en iyi stres gidericidir, birbirinize iyi geleceksiniz.

Oğlak para konularında çok beceriklidir ve sizin aşırı harcamalarınız onu endişelendirecektir. Oğlak insanı da, kaliteli restoranlarda yemek yemeği, eğlenceyi, sanatı ve iyi mağazalardan alışveriş yapmayı sever ama aynı zamanda birikimde yapar. Siz ise sadece tüketirsiniz.

Yatakta ise ona olan ilgi ve hayranlığınıza bayılacaktır. Oğlak burcunu önce sakinleştirmeli ve kafasının içini boşaltmalısınız. Oğlak insanının sorumluluk duygusu çok gelişmiştir ve duygularını bastırır. Siz onu yavaş yavaş açmalısınız. Dışarıdan görünüşü tutucu, içe kapanık olsa da içinde tutku ve ihtiras kaynıyor olabilir. Ancak sizin gibi sıcakkanlı bir Aslan onu sorumluluklarından uzaklaştırıp rahatlatabilir.

Bu ilişki alışagelmiş klasik anlamda uyumlu bir beraberlik olmasa da, birbirinizin farklı yönlerini kabullenirseniz yürüyecektir. Aslan gururunuz izin verirse Oğlak hayatınızı düzene sokacak ve sağlam bir gelecek sağlayacaktır.


Aslan ve Kova

gizemli Kova'yı anlamak ve sırlarını çözmek isteyeceksiniz. Kova burcu, bireysel, bağımsız ve farklıdır. Size bu kadar az benzeyen birini hayal etmek bile zordur. Kova isyankardır, toplumun alıştığı kuralları sorgular ve zorlar. Eskimiş, zamana uymayan alışkanlıkları sarsar, yok eder ve yeniler. Sizi tutucu olmakla, toplumdaki yerinizi bozmamak için taviz vermekle suçlayacaktır. Bunu kabul etseniz de içten içe rahatsızlık duyabilirsiniz. Siz Aslan olarak her zaman onaylanmak ve saygı duyulmak istersiniz.

Kova maddeci değildir ama Aslan öyle sayılır. Siz restoranlara, barlara gitmek ya da yeni bir lüks araba almak isterken, Kova'nın yeni bir bilgisayar almak istemesini anlayamazsınız. Ne yapacağı belli olmayan, "elektrik gezegeni" Uranüs tarafından yönetilen Kova yeni teknolojiye ve bilgi çağına tutkundur. Durmadan yeni bilgisayar alması gösteriş için değil daha iyi çalışabilmesi içindir.

İkizlerin telefona, Kova'nın ise internet'e çok ihtiyacı vardır! Siz gazeteden kaçırdığınız sanat olaylarını takip ederken, Kova bilgisayarının başında saatler geçirecektir.

Kova'da sizin gibi sabit burç olduğu için anlaşamadığınız bir konuda takılıp kalır, bir türlü orta noktayı bulamazsınız. İlişkinizin başında karşılaştığınız bu problem hep devam edecektir.

Analitik Kova'nın soğuk ve ilgisiz tavrı başta ilginizi çekip merakınızı uyandırmıştı. Siz verici, sıcakkanlı ve sık sık sevginizi gösteren bir kişisiniz, Kova ise tam tersidir. Kova size ihtiyacınız olan sevgi ve ilgiyi göstermeyecektir. Kendinizi çekici ve göz alıcı hissedemeyeceksiniz. Sadece kafanızın içindekilere değer verecektir. Bu size yetmeyecektir. İlişkiniz boyunca hep bir şeylerin eksikliğini hissederek rahatsız olacaksınız.

Kova 11. evin yani arkadaşlık evinin yöneticisi, Aslan ise 5. evin yani aşk ve romantizmin yöneticisidir. Bu aranızdaki büyük farkı göstermektedir. Kova önce arkadaşlık sonra aşk aramaktadır. Siz ise önce aşk sonra arkadaşlık aramaktasınız. Öncelik verdiğiniz değerler tamamen farklıdır.

Kova'yı aklı yönetir, sizi ise kalbiniz. Kova burcu bilim adamlarının yöneticisidir. Eldeki hipotezleri tarafsız olarak kanıtlamaya yada çürütmeye çalışır. Kova'nın dünyayı araştırabilmek için özgür olmaya ihtiyacı vardır. Sizin ise yaratmaya, hayal etmeye ve eğlenmeye ihtiyacınız var. Aslanlar tasarımcı, aktör, yönetmen olurlar ya da eğlence sektöründe çalışırlar.

Sizin yaratıcılığınız sevildiğinizi hissettiğiniz zaman artar, Kova'nın ise özgür olduğu zaman. Siz sevdiğinizi sahiplenmeye çalışırsınız, Kova ise buna hiç gelemez.

Birbirinizi içten seviyorsanız bu beraberlik için elinizden geleni yapın. Güneş burçlarınız çok uymasa da yıldız haritanızda uyumlu başka gezegenler olabilir.

En iyi anlaştığınız yer yatak odasıdır. Fiziksel olarak elektriksel yapısı ile Kova sizi çok heyecanlandıracaktır. Size ne zaman "seni seviyorum" diyeceğini hiç kestiremezsiniz. Bir çok sevgili bunu yatakta söylerken Kova bunu hamburgerini yerken ya da otobüste giderken söyleyebilir. Kova'nın gözleri lazer ışını kadar etkilidir, size bir anlık bakışı içinize işleyebilir.

Kova insanı nadiren içini açtığı zaman dürüst ve az bulunan kişilik özellikleri ortaya çıkar. Ne zaman ne yapacağını kestirilemez. Bu sizi zaman zaman delirtse bile, yine de en çok bu özelliğini seversiniz.


Aslan ve Balık

Kükreyen bir Aslan ve narin bir Balık! Kulağa uygun bir çift olarak gelmeseler ve astrolojik olarak pek uyumlu sayılmasalar da tuhaf bir şekilde iyi giden bir ilişkileri vardır. Siz ateş Balık ise su burcudur, bu ikisi kolayca bir araya gelemez.

Balık sevgiliniz hassas, duygusal ve romantiktir. Burada ortak bir yönünüz var çünkü Aslan burcu aşka aşıktır. Balık sizin tüm fantezilerinizi tatmin edebilir. Size aşk notları, hediyeler yollayacaktır. Ay ışığında romantik yürüyüşler yaparak birbirinize şiirler okuyacaksınız.

Balık insanının öpücüklere, dokunulmaya ve sevgiye sizden daha fazla ihtiyacı vardır. Sizin dışadönüklüğünüze, sıcakkanlı, cömert oluşunuza ve sosyal hayata olan düşkünlüğünüze bayılacaktır.

Onun zaman zaman yalnız kalmak isteyişine anlayış göstermelisiniz. Dış dünya Balık insanını yıpratmaktadır. O hassastır ve sünger gibi diğer insanların duygularını alır. Tüm dünyanın dertlerinden arınabilmek için yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Bu kadar yıprandığı halde neden hala herkesin yardımına koştuğunu merak edersiniz. Balık, başkalarının yerine daima kendini koymakta, yabancı biri bile olsa başkasının çektiği acıyı aynen hissetmektedir. Etki altında kaldığını ve kafasının karışık olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında bu sadece Balığın karşılıksız verme kapasitesidir.

Balık paraya hiç önem vermez ama ona bir mücevher hediye ederseniz bu sizin aşkınızın bir parçası olduğu için çok sevinecektir. Bunu almaya gücünüz yetmezse sadece almak istediğinizi söylemeniz bile ona yetecektir. Düşünmeniz bile ona yeter.

Balık, hareket ve sembollerle dünyayı algılar. Aynı şekilde sizin hareketlerinizi de izlediğinden ne söylediğinize değil nasıl söylediğinize dikkat edecek ve düşüncelerinizi hissedecektir.

Sizin aşırı harcamalarınızı onaylamamakla birlikte gene de sizin kararlarınıza saygı gösterir. Arada bir birilerine yardım etmenizi ister. Balık bu dünyanın geçiciliğine inanır, zamana ve yere bağlı olmadan başka bir boyuta konsantre olmuştur. Onun için bu dünya sadece bir hayaldir.

Yatakta Balık insanının verme kapasitesini göreceksiniz. Balık sizi sihirli bir ağ ile kendi hayal dünyasına götürecektir. Onun hayal gücü ve size olan hayranlığından çok heyecanlanacaksınız. Balık sizi hiç bilmediğiniz derinliklere götürecektir.

Kadın ya da erkek Balık ona hükmetmenize - eğer bu sizi çok mutlu kılacaksa - göz yumacaktır. Onun için güç o kadar önemli değildir. Balık için fedakarlıkta bulunmak karşısındakine yapılan en büyük iltifattır. Neptün'ün yönettiği Balık çok olgunlaşmıştır ve evrensel aşkı temsil eder. Bu hiç tatmadığınız ve karşılık beklemeyen bir aşktır.

Balık insanı size zorla değil ama yumuşaklıkla istediklerini yaptıracaktır. Balık sizin gibi sabit değil ama değişken bir burç olduğu için daha esnektir. Aranızdaki her hangi bir anlaşmazlıkta özveride bulanan Balık olacaktır.

Asil Aslan, Balık burcunu iyi niyetini istismar etmemelidir. Aslan zaman zaman kendini beğenmiş, diktatör ve fazla sahiplenici olabilir. Balığın ise duygularını anlaması için zamana ihtiyacı vardır. Duygusal Balık her zaman duygularından emin değildir ve düşünmeye ihtiyacı vardır. Tartışma ve kavgadan hiç hoşlanmaz. Onu zorlarsanız çekip gidecektir. Uyumsuzluk onu yıprattığından terk etmekten başka çare bulamaz. Mucizelere inanan Balığın aynı şekilde aniden ortadan yok olma özelliği vardır.

İş işten geçmeden ilişkinizi düzeltin. Balık insanının el üstünde tutun ve üzerine titreyin, aşkınız yıllarca sürecektir. Sadece ikiniz su ve ateşin birlikte olabileceğini ispatlayabilirsiniz
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı » Hayatı _ Yaşa »

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 2011
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
  • http://e-okul.meb.gov.tr
Ynt: ASLAN BURCU
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2010, 09:04:55 ÖÖ »
PARA ANALiZiİşte yıldızımız geldi. Aslanlar sahnenin ortasında olmayı ve beğenilmeyi çok severler. Herhangi bir kalabalıkta aslanlar kendilerini kolayca öne çıkarırlar. Aslanlar devamlı kendilerine uygun yeri bulmak için çalışırlar. Eğer lider olarak seçilmişlerse bilinki herşey mükemmel olacaktır.

Aslanlar ihtimaller onlardan yanaysa risk almaktan hoşlanırlar. Kaybetmekten nefret ederler ve kaybettiklerinde iğrenç görünürler. kumar masasında elinde kağıtlarla görebilirsiniz aslanı. ancak egosuna yenilip hırs yaparsa bu bir tehlike demektir.

Aslanlar genellikle paranın onlara herşeyi verebileceğini düşünürler. (harika bir ev, spor bir araba vs.) Savurganlık onların sanki göbek adlarıdır. Para kazandıkları sürece çok fazlada harcarlar. bu da onların yaşam felsefesidir.

Para yönetimi aslanın varolan bütün yaşam tarzını değiştirecek, ve onu farklı bir havaya sokacaktir. Bu ara muhasebeci yada para yönetimini ona bırakan ortak şimdiden o paraya battı gözüyle bakmalıdır. Eğer aslanlar bütçelerini aşan harcamalar yaparlarsa bu açıkları kapatabilecek kaynaklar bulabilirler. İşler iyice kötü gittiğinde gururlu aslanlar asla arkadaşlarından borc isteyemez bankerlerin eline bile düşebilirler.

Aslanın başarısının sırrı çömert bir ruha sahip olmasıdır. Bu tilkiler son meteliklerini bile borç verebilir ve daima bir kaç oyunla sahip olduklarından fazlasına sahip olma yeteneğine sahiptirler.
 
a.
Karşımza zamansz çıkmış insanları yolumuzun dışına sürerken,birgün geri dönüp onu deliler gibi arayacağmızı hiç hesaba katyrmuyuz.Bir akşamüstü yanımzda kimse olmaz,ya da olanlar olması gerekenler degildir.

Çevrimdışı Humancat

 • Newbie
 • *
 • İleti: 2
 • Cinsiyet: Bay
 • Let Nature Be Your Teacher...
  • Profili Görüntüle
Ynt: ASLAN BURCU hakkında HER ŞEY
« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2010, 08:28:42 ÖS »
Kedigiller aşığı bir aslan burcu olarak paylaşımlarınız adına teşekkür etmek istedim arkadaşlar..
sevgiler...
Let Nature Be Your Teacher...